Youtube Premium Nedir? Ne İşe Yarar?

youtube premium

Youtube birkaç sene önce kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak için Premium (Ücretli Üyelik) sistemini oluşturdu. Bu yazımızda Youtube Premium Nedir, inceleyeceğiz.

Bakmadan Geçme!  Google Asistan Nedir? Ne Zaman Türkiye'ye Gelecek?

Youtube hepimizin kullandığı bir video platformu. Yararlı mı zararlı mı olduğu tartışılır ancak, hepimizin bu platformda vakit geçiriyoruz. Bazen youtube’daki bazı özellikler sinirimizi bozabiliyor, ve koca firma niye bunları düzeltmiyor veya geliştirmiyor diye düşünüyoruz. Aslında geliştiriyor ama bunları kullanıcılarına ücretli olarak sunmayı daha mantıklı buluyor. Bu yazıda sizlerle Youtube’un ücretli üyelik sistemi olan Youtube Premium (Red)’i inceleyeceğiz.

Youtube Premium (Youtube RED) Nedir?

Youtube Red (Premium), Youtube’da daha fazla erişime ve kolaylıklara ulaşmanızı sağlayan üyeliktir. Yani Spotify Premium gibi düşünebilirsiniz. Bu üyelik olmadan da Youtube’u tabii ki kullanabilirsiniz ancak bu üyeliği aldığınızda Youtube sizin için bir çok avantaj sağlar.

Avantajları Nelerdir?

Bu üyeliği satın aldığınızda ne gibi avantajların sizi beklediğini öğrenelim;

  • Tamamen reklamdan arındırılmış bir Youtube’a sahip olursunuz
  • İstediğiniz videoyu hesabınıza indirebilir, daha sonra çevrimdışı olarak izleyebilirsiniz.
  • İşte herkesin istediği o özellik! Videoları arka planda oynatabilirsiniz.
  • Youtube Music Premium’a sınırsızca erişebilirsiniz.
  • Tüm Youtube Orginals dizilerini ve filmlerini izleyebilirsiniz.
  • Youtube Kids ve Youtube Gaming’e de aynı özelliklerle ulaşabilirsiniz.

youtube orginals

Youtube Premium ve Dünya

Youtube Ücretli Üyelik sistemi ülkemizde maalesef şuanda kullanılmıyor. Türkçe bir premium sayfası bulunuyor ancak, satın alma yapamıyorsunuz. Youtube Premium şu ülkelerde kullanılabiliyor; ABD, Avustralya, Yeni Zelanda, Meksika, Kanada, Birleşik Krallık, Güney Kore, Finlandiya, Norveç, İsveç, Fransa, İtalya, İspanya, Rusya, Almanya, İrlanda.

Youtube Premium sayfa linki: https://youtube.com/premium

Ne Zaman Türkiye’de Aktif Olacak?

Bunun hakkında kimsenin net bir bilgisi yok ancak, en fazla bir kaç ay içinde ülkemizde de kullanılmaya başlanacağına emin olabilirsiniz.

Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Fiyat tablosuna ulaşılabilen Youtube Premium iki farklı üyelik sistemine sahip olacak. Aile ve tek kişilik hesap olarak alabileceğiniz Premium’u, satın alırsanız ilk 3 ay ücretsiz hediye verilecek. Daha sonrasında tekil hesaplar için 11.99$, aile hesabı için 17.99$ olacak.

Sadece Youtube Music Premium’u satın almak isterseniz tekil hesapta 9.99$ , aile hesabında 14.99$ ödeyeceksiniz.

Bakmadan Geçme!  Adil Kullanım Kotası (AKK) Nedir?

Yazımızın sonuna geldik. Siz Youtube’un bu ücretli üyelik sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi ve sorularınızı hemen aşağıdan yorum yazarak belirtmeyi unutmayın!

Önceki İçerikYurtdışından Telefon Getirmek Mantıklı Mı?
Sonraki İçerikE-Kitap Nedir? Alınır Mı?
Cihat Cebeci
Merhaba, ben Cihat! Memleketim Aydın/Nazilli. Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okuyorum. Küçük yaşlarımdan beri bilgisayara ve teknolojiye meraklıyım ve ilgiliyim. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi paylaşmak amacıyla Mazeretsiz'de yöneticilik ve yazarlık yapıyorum.
Paylaş

1 YORUM

  1. Youtube red kullanmadım kullanmayacağım. Gerçekten bana çok gereksiz geliyor. Hee dizileri izlemek isteyenler olabilir, onun dışında gerçekten gereksiz. Yine de herkes kendi bilir..

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın!
Buraya İsminizi Yazın