Yandex Toloka ile Para Kazanmak! Nasıl Çalışır?

toloka

İnternette para kazanmak isimli yazıları çok okudunuz ve internette para kazanmanın göründüğü kadar kolay olmadığını öğrendiniz değil mi? Bu yüzden, bu yazıda sizlere en basit ve güvenilir internetten para kazandıran sistemi, yani Yandex Toloka’yı anlatacağım.

Bakmadan Geçme!  Whatsapp Nasıl Para Kazanıyor?

İnternetten para kazanma sanatı… Şimdiye kadar bu işlere bulaşmamış herkesin bu konu yorumu şöyle olmuştur:

“Oturduğunuz yerden para kazanıyorsunuz, ne kadar basit!”

Maalesef. O iş öyle sandığınız kadar kolay olsaydı internetle uğraşan herkes zengin olurdu. Gerçek hayatınızda bir iş için ne kadar uğraşıyorsanız, internet ve bilgisayarda da aynısı geçerli. Şunu kesinlikle unutmayın, İNTERNETTEN PARA KAZANMAK SANILDIĞI GİBİ BİR ŞEY DEĞİL.

Ancak şöyle bir durum var, internet devasa bir mecra ve burada herkes istediği şeye erişebiliyor ve üretebiliyor. Bu yüzden seçenekler çok daha fazla ve ulaşılabilir.

Anket doldurarak para kazan sistemini illa ki duymuşsunuzdur. Bu sistem adı altında oluşturulan sitelerin %98’inin gerçek olmadığını belirtmek istiyorum. Bu yazıda sizlerle %2’ye dahil olan bir sistemden bahsedeceğim:

Yandex Toloka

Adından da anlaşılacağı üzere Yandex firmasına ait olan bu sistem, kullanıcılarına belirli formlar doldurtarak para kazandırıyor. Bu sayede gerçek kullanıcılardan aldıkları verilerle sistemlerini daha da geliştiriyorlar. Yani siz karşınıza çıkan formları dolduruyorsunuz, hem firma hem de siz kazanıyorsunuz.

Üye Olmak

Arama motoruna Yandex Toloka yazarak siteye Yandex hesabınızla giriş yapmanız yeterli. Eğer ki hesabınız yoksa anında oluşturabiliyorsunuz. Daha sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa çıkacak;

yandex toloka
Yandex Toloka Arayüzü

Bu sayfadaki formların üstünde doldurduktan sonra size ne kadar kazandıracağı yazıyor olacak. Ancak bu formları doldurmadan önce küçük bir eğitimden geçmeniz gerekiyor. Eğitim testini başarıyla geçtiğinizde form karşınıza çıkacak ve doldurduktan kısa bir sonra para hesabınıza yansıyacak.

Ayrıca ilk başta 0,1$’lik görevler görünce üzülmeyin. Sitede puan sistemi de bulunuyor. Görevleri başarıyla tamamladıkça puanınız artıyor, puanınız arttıkça gelen görevlerin ücretleri de artıyor. Mesela ben birkaç kere bu sistemi kullandım, şuan hesabımda 0.50$’lık görevler bulunuyor. Doların 5 liralara dayandığı ülkemizde 1$ kazansanız bile günü kapatabilirsiniz.

Günlük Ne Kadar Kazanırım?

Sabah, öğle,akşam 3 kez siteyi açıp tüm görevleri yapsanız ilk başta günlük 0,20$ gibi bir miktar kazanırken, bir süre sonra günlük 1-2$ ile kapatabilirsiniz. Bu sayede ayda hiç yoktan 20-30$ para kazanabilirsiniz, bu da 90-150TL arası bir miktar eder. Bilgisayarın başında saatlerce boş boş vakit geçirdiğimizi düşünürsek, 10 dakika buna ayırıp ayda hiç yoktan bu kadar kazanmak büyük bir fırsattır. Puanınız yüksekse ve şansınız yaver giderse, 5-10$’lık görevler alan kişilerin bile olduğunu duymuştum.

Parayı Çekmek

Minimum 1$ kazandıktan sonra, Skrill veya Papara gibi sistemlerde hesap oluşturup paranızı buraya aktarabilir, buradan da hesap kartınıza paranızı aktarabilirsiniz. Paranız 30 gün içinde hesabınıza yatırılır. Bu süreç 1-2 günde olabiliyor, 15-20 günde. Ama sonunda paranız kesinlikle hesabınızda olacaktır, böyle bir firmaya güvende sıkıntınız olmasın.

Bakmadan Geçme!  Google Ödüllü Anketler ile Para Kazanmak

İnternet üzerinden, güvenilir olan ve oturduğunuz yerden para kazanacağınız sistemler Yandex Toloka gibi bir elin parmağını geçmeyen sistemlerdir. Böyle sistemler sayesinde milyarlar kazanamazsınız, unutmayın çok para istiyorsanız çok çalışmanız gerekmektedir ve bu her mecrada geçerlidir. Ancak internetin sunduğu bu avantajları başka yerde bulamazsınız.

Öğrenciler ve bilgisayar başında vakit geçiren arkadaşlarımız için çok işe yarayacak bu sistemi kullanmanızı tavsiye ederim. Bunun gibi paylaşımları önümüzdeki günlerde arttıracağım. Görüşlerinizi ve sorularınızı yorum bölümünden yazmayı unutmayın!

Önceki İçerikEfsanevi Strateji Oyunu: HomeWorld
Sonraki İçerikTarayıcı Çerezleri (Cookies) Nedir? Ne İşe Yarar?
Cihat Cebeci
Merhaba, ben Cihat! Memleketim Aydın/Nazilli. Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okuyorum. Küçük yaşlarımdan beri bilgisayara ve teknolojiye meraklıyım ve ilgiliyim. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi paylaşmak amacıyla Mazeretsiz'de yöneticilik ve yazarlık yapıyorum.
Paylaş