Whatsapp Plus Nedir? Ne İşe Yarar?

Whatsapp PLUS

Sevgililerin korkulu rüyası, kullananlara hacker gibi hissettiren bir uygulamayla karşınızdayız: “Whatsapp Plus”. Whatsapp’ın illegal versiyonu olarak görülen, yeni ve farklı sürümleri her ay internet sitelerine yüklenen bu uygulamanın ne olduğunu inceleyeceğiz. Whatsapp Plus Nedir? Özellikleri Nedir? Hangi Amaçlar İçin Kullanılır? , bu yazımızda öğreneceğiz.

Bakmadan Geçme!  Whatsapp Business Nedir? Ne İşe Yarar?

Her zaman bir adım önde olmayı isteriz. Veya diğerlerinden bir farkımız olsun isteriz. Bunu sadece fiziksel Dünya’da değil, sanal alemde de isteriz. Bu yüzden her zaman kendimizi daha iyi gösterir, farklı olmaya çalışırız. Çok geniş bir bakış açısından giriş yaptım ancak, Whatsapp Plus ismini verdiğimiz bu uygulama/uygulamalar, size bu farklılığı vadediyor.

Whatsapp Plus

Neredeyse hepimiz Whatsapp kullanıyoruz. Ancak bu sohbet uygulamasında kişiselleştirme özellikleri bulunmuyor, yani hepimiz aynı temaya sahip, aynı özelliklere sahip Whatsapp’ı kullanıyoruz. WP Plus size bu konuda yardıma koşuyor. Plus sayesinde, farklı temalar deneyebilir, kendi temanızı hazırlayabilirsiniz. Ayrıca son görülme, mavi tik gibi özellikleri çok değişik şekillerde ayarlayabilirsiniz. Mesela; WP Plus’ta Son Görülmenizi kendinizin belirleyeceği bir tarih yapabilirsiniz. Bu sayede giriş yapsanız bile, siz değiştirinceye kadar son görülmeniz hep ayarladığınız gibi kalacaktır. Bu sadece uygulamanın özelliklerinden birisi.

  • Kendi temanızı oluşturabilirsiniz
  • Tema Mağazasından bir tema seçebilirsiniz
  • Mavi Tik’i kapatabilirsiniz (Ama bu sadece sizin için geçerli olur)
  • Son Görülmeyi kapatabilirsiniz (Bu özelliği kullansanız bile başkalarının son görülmelerini görebilirsiniz)
  • Son Görülmenizi istediğiniz tarihe ayarlayabilirsiniz.
  • Gelen mesajları tek tik yapabilirsiniz. (İletilmedi olarak gösterebilirsiniz)
  • Rehberinizdeki herkesin hareketlerini görebilirsiniz (Profil resmi değiştirdi, durumunu güncelledi vs.)
Whatsapp PLUS Arayüzü
Örnek Bir Whatsapp Plus Arayüzü

Fakat! Bu uygulama/uygulamalar Whatsapp tarafından desteklenmemektedir. Eğer, kullandığınız bir WP Plus uygulaması varsa ve Whatsapp tarafından o uygulamayı kullandığınız fark edilirse, kullandığınız numara ömür boyu cezalandırılır ve bir daha o numara ile Whatsapp kullanamazsınız.

Bakmadan Geçme!  Whatsapp Nasıl Para Kazanıyor?

Sahte bir numara alarak veya kaybetsem de bir şey olmaz dediğiniz numaraları kullanarak Whatsapp Plus’a geçiş yapabilirsiniz. Veya riski göze alıyorsanız 🙂 . Bu uygulama sayesinde hesabınızı kişiselleştirebilirsiniz. Ancak diğer özellikleri ile bir çok kişiye yalan söylemiş olacaksınız. Karar sizin!

Ayrıca bu uygulamalar bilinmeyen kişiler tarafından yapılıp internette APK dosyası olarak paylaşılıyor. Yani indirdiğiniz uygulamanın virüslü olma ihtimali bulunuyor. Bunu da göz önünde bulundurun. İnternet üzerinde farklı isimlerle birçok WP Plus uygulaması bulunuyor. Google’da arayarak, APK dosyalarına ulaşabilirsiniz. Siz yine de dikkat edin.

Yazımızın sonuna geldik. Whatsapp PLUS hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi ve sorularınızı hemen aşağıdan yorum olarak belirtmeyi unutmayın!

 

Önceki İçerikBütçeye Göre En İyi Oyuncu Mouse Modelleri
Sonraki İçerikVestel’in Telefonları Alınır Mı?
Cihat Cebeci
Merhaba, ben Cihat! Memleketim Aydın/Nazilli. Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okuyorum. Küçük yaşlarımdan beri bilgisayara ve teknolojiye meraklıyım ve ilgiliyim. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi paylaşmak amacıyla Mazeretsiz'de yöneticilik ve yazarlık yapıyorum.
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın!
Buraya İsminizi Yazın