Whatsapp Business Nedir? Ne İşe Yarar?

whatsapp business

Sosyal medya önemini arttırdıkça, şirketler, mağazalar gibi büyük oluşumlar da sosyal medyaya katılmaya başladılar. Bu yüzden de, sosyal platformlar işletmeler için özel hesap türleri oluşturdular. Instagram’da, Facebook’ta ve Twitter gördüğümüz bu işletme hesabı, Whatsapp’a da geldi. Bu yazımızda Whatsapp için İşletme hesabı olan Whatsapp Business nedir, ne gibi özellikleri vardır, inceleyeceğiz.

Bakmadan Geçme!  Whatsapp Nasıl Para Kazanıyor?

Markanız veya ürününüz için bir sosyal medya hesabı kurduğunuzda, hesapta herhangi bir onay simgesi veya güvenilir ve doğru olduğunuzu belirten bir şey bulunmuyorsa, sizi kimse dikkate almaz. İşte tam da bu yüzden, sosyal platformlar bu tür hesaplar için işletme hesapları sistemini oluşturdu. Bu yazıda yeni yeni ortaya çıkan Whatsapp İşletme Hesabı olan Business’i inceleyeceğiz.

Whatsapp Business

İşletmenizi internet üzerinde genişlettiniz ve Whatsapp’ta müşterilerinizle iletişime geçmek istediniz. Kendi Whatsapp hesabınız ile insanlarla iletişime geçerseniz, sizi çok ciddiye almayacaklar, markadan ziyade kişiyle konuşacakları için resmi bir durum olmayacaktır.

Ancak Whatsapp Business uygulamasını indirip yeni bir işletme hesabı oluşturursanız, daha resmi ve ciddi bir imaj oluşturacaksınız. Bu sayede müşterilerinizin size güveni artacak, bıraktığınız izlenim daha güçlü ve iyi olacaktır.

Buraya tıklayarak WP Business’i indirebilirsiniz. Uygulama şu an sadece Android’de bulunuyor, yakında iOS’a da eklenecek.

whatsapp business

İşletme Hesabı Doğrulama

Business hesabını uygulamayı indiren herkes oluşturabiliyor ancak, her sosyal medya platformunda gördüğümüz onaylanmış hesap ibaresi, Whatsapp’ta da bulunuyor. Ve bu tiki aldığınız zaman, izleniminiz çok daha iyi olacak.

Bu tiki alabilmek için, Business’daki isminiz işletmenizin ismiyle tamamen aynı olmalı ,işletmenin var olduğunu belirten bir belge olmalı ve sizin o işletmenin görevlisi olduğunuzu belirten bir belge olmalı. Bu bilgileri ilettiğiniz zaman onaylanmış bir Whatsapp İşletme hesabınız olacak.

Bakmadan Geçme!  Whatsapp Hesabı Nasıl Silinir?

Ayrıca Whatsapp Business sayesinde, müşterilerinize otomatik mesajlar gönderebilir, konumunuzu genel olarak paylaşabilir, istatistiksel verilere ulaşabilir ve çalışma saatlerinizi profilinzde paylaşabilirsiniz.

İşletmeler için birçok avantajı olan Whatsapp Business’i kullanmayan bir işletme sahibi iseniz çok şey kaybediyorsunuz demektir. Sizin WP Business hakkında düşünceleriniz neler? Sorularınızı ve görüşlerinizi hemen aşağıdan yorum olarak belirtmeyi unutmayın!

Önceki İçerikYönetim Bilişim Sistemleri Nedir? Mezunları Ne İş Yapar?
Sonraki İçerikCDN Nedir? Ne İşe Yarar?
Cihat Cebeci
Merhaba, ben Cihat! Memleketim Aydın/Nazilli. Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okuyorum. Küçük yaşlarımdan beri bilgisayara ve teknolojiye meraklıyım ve ilgiliyim. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi paylaşmak amacıyla Mazeretsiz'de yöneticilik ve yazarlık yapıyorum.
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın!
Buraya İsminizi Yazın