Üniversite Öğrencileri İçin İş Önerileri

Üniversite Öğrencileri İçin İş Önerileri

Eğer ki üniversite öğrencisiyseniz, para konusunda hep sıkıntıda olduğunuz kesindir. Bazılarımız bu durumda ailesinden fazla para ister, bazılarımız da para kazanmanın yollarını aramaya başlarız. Ancak iş verenler, üniversite öğrencisini bir köle olarak görür. En azından yarısı diyelim 🙂 . Bu yazımızda üniversite öğrencileri için uygun olan iş önerilerine bakacağız.

Bakmadan Geçme!  Öğrenciler İçin Kredi Kartı Önerileri

Kim daha fazla para kazanmak istemez ki? Hele ki öğrenciyseniz. Çok fazla olmasa da, kendinize ek gelir sağlayabileceğiniz, okulunuzu aksatmadan part time çalışarak para kazanmak mümkün. Tabii ki bulunduğunuz konuma ve okuduğunuz okula bağlı olarak farklı bir çok iş türü veya olanaksızlıklar olabilir. Bu yüzden listemizde size uymayan işler mutlaka olacaktır. Hemen başlayalım!

Not/Kitap Satmak

Not konusunda pek yorum yapmak doğru olmaz çünkü aslında bu yanlış ve yasak bir iş. Ancak yapıldığını belirtmemiz gerekiyor. Ayrıca, mesela ilk sene sınıfı başarıyla geçtiğinizde diğer sene sizin yerinize gelen öğrencilere önceki seneden kalan kitaplarınızı uygun fiyatlara satabilirsiniz.

Kitap

Kuryelik

Eğer ki motor ehliyetiniz bulunuyorsa, bir restorantta kuryelik yapmaya başlayabilirsiniz. Akşam 20.00-00.00, 22.00-2.00 gibi saatlerde çalışarak asgari ücret düzeyinde para kazanabilirsiniz.

Kuryelik

Özel Ders

Eğer ki herhangi bir derste çok iyi olduğunuzu düşünüyorsanız, internet üzerinden ilan vererek ilkokul-lise öğrencilerine uzman olduğunuz konuda ders verebilirsiniz. Böylece hem para kazanabilir hem de bilgilerinizi hiçbir zaman kaybetmezsiniz.

Özel Ders

Fotoğrafçılık

İster stok fotoğrafçılık isterseniz de Polaroid fotoğrafçılık yapabilirsiniz. İnsanların veya manzara fotoğrafları çekerek çok güzel gelirler elde edebilirsiniz. Büyük şehirde yaşamanın daha fazla getirisi olacağı kesin.

Fotoğrafçılık

Anketörlük

İnsanlarla iletişime geçmeyi seven, utanmayan biriyseniz, anketörlük yaparak çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Türkiye’de birçok şehirde üniversite öğrencileri için bu işi veren firmalar bulunuyor.

Anketörlük

Blog Açın

Yazmaya meraklı biriyseniz, kendinize özel bir blog oluşturarak gelir elde edebilirsiniz. Ancak bu diğerlerine kıyasla daha uzun bir süreçtir ama bir kere kazanmaya başladığınızda bir daha hiç durmaz. Bu başlığa Youtuberlık, Makale yazarlığını da dahil edebiliriz.

Blog Açmak

Garsonluk

Aslında bunu yazmak istemiyordum çünkü, yazının başında da belirttiğim gibi, bu sektörde öğrenciler daha çok köle gibi kullanılıyor. Yine de iyi bir iş veren bulabilirseniz bu işi yapmakta size güzel paralar kazandırabilir.

Garsonluk

İnternet Üzerinden İş

Bazı telefon aplikasyonları sizlere iş vererek yapmanız karşılığında belli miktarda para ödüyorlar. Ayrıca bazı anket firmaları da aynı şekilde para kazandırabiliyor. İnternet üzerinde çok para var, iş arıyorsanız onlara da bakmayı unutmayın! Sitemizde para kazanma adı altında bir çok yazı bulabilirsiniz. Arama çubuğuna para kazanma yazmanız yeterli!

İnternet Üzerinden İş

Bakmadan Geçme!  Anket Doldurarak Para Kazanmak Mümkün Mü?

Tabii ki bunlardan farklı olarak daha sayısız iş fikri bulunuyor. Ancak en çok tercih edilen ve öğrencilere en uygun iş önerilerini sizin için listeledik.

Yazımızın sonuna geldik. Sizin üniversite öğrencileri için önereceğiniz bir iş var mı? Görüşlerinizi ve sorularınızı hemen aşağıdan yorum yazarak belirtebilirsiniz.

Önceki İçerikPaypal Türkiye’den Neden Ayrıldı? Tekrar Açılacak Mı?
Sonraki İçerikLG’nin Telefonları Alınır Mı?
Cihat Cebeci
Merhaba, ben Cihat! Memleketim Aydın/Nazilli. Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okuyorum. Küçük yaşlarımdan beri bilgisayara ve teknolojiye meraklıyım ve ilgiliyim. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi paylaşmak amacıyla Mazeretsiz'de yöneticilik ve yazarlık yapıyorum.
Paylaş

1 YORUM

  1. Bana kalırsa yapılacak en iyi iş ayakçılıktır. Günlük gidersin paranı alırsın hafta sonları. Bir öğrenciye zaten 5000 lira lazım değildir, günü kurtarsın yeter. Harçlık için iş arayan bir öğrenciyseniz düğünlere organizasyonlara gidin.

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın!
Buraya İsminizi Yazın