Samsung Katlanabilir Telefon Üretiyor!

Teknoloji geliştikçe üst düzey akıllı telefonlar karşımıza çıkıyor. Mesela bu sene telefonlarda çentik olayı ortaya çıktı. Bu telefonlar nasıl daha fazla gelişebilir diyen firmalar önümüzdeki sene katlanabilir telefon üretecek.

Bakmadan Geçme!  Samsung, Galaxy S9'u tanıttı!

Merhaba! Bugün sizlerle Samsung’un Galaxy X ismiyle çıkaracağı katlanabilir telefon hakkında konuşacağız. Şuan bu bilginin doğruluğunu tam olarak bilemesekte, böyle bir telefonun yakın gelecekte hayatımıza gireceği kesin. Peki nedir bu katlanabilir telefon, hemen bakalım.

Samsung Galaxy X

3 ekranlı diyerek tabir edilen Samsung Galaxy X’i, bir kitap gibi düşünün. 3.5 + 3.5 iki yarım ekranı bulunuyor ve tam olarak açıldığında 7 inçlik bir ekranla karşı karşıya kalıyoruz. Bu özelliğe tablet modu deniyor. Telefon moduna gelecek olursak, normal boyutta bir tane de önünde ekranı bulunuyor. Yani önde bir telefon, içini açtığınız zaman bir tablet. Bildiğiniz gibi yıllardır bu katlanabilir telefonlar hakkında bir çok video izledik. 2011 yılından beri bu işin üzerinde uğraşan Samsung bu sene olmasa bile önümüzdeki senelerde böyle bir telefon piyasaya sürecektir. Zaten bu telefonların bu zamanlarda gündeme gelmesinin sebebi de bir Samsung yöneticisinin Mobil Dünya Kongresi’nde ilk katlanabilir telefonu pazarlamayı hedeflediklerini söylemesi. 2017 yılında da aynı şeyi söylemişlerdi fakat biz göremedik.

Bakmadan Geçme!  Bütçenize Göre En İyi 10 Akıllı Telefon

Diğer Firmalar

Tabii ki ortada yeni bir teknoloji varsa bunun üzerinde tek bir firma çalışmaz, hele konu telefonsa. Mesela Apple’da 2017 yılında esnek ekran telefonlar için patent aldı. Tabi Apple’ın ne yapacağı konusunda henüz bir bilgimiz yok. ZTE firması da geçtiğimiz yıl bir katlanabilir telefon üretti ama bu telefon iki telefon yan yana yapıştırılmış gibi duruyordu, bu yüzden pek tutmadı.

Samsung Galaxy X

Bildiğiniz gibi teknoloji gün geçtikçe kendine daha fazla şey katarak ilerliyor. Katlanabilir telefonda bunlardan biri. İyi mi yoksa kötü mü olur, patlar mı yoksa tutmaz mı gibi soruların cevaplarını yakın zamanda öğreneceğimizi umuyorum.

Yazımın sonuna geldik. Katlanabilir telefon hakkındaki görüşlerinizi ve sorularınızı yorum olarak belirtmeyi unutmayın!

Önceki İçerikTesla Gibi Olmaya Çalışan 3 Çin Firması
Sonraki İçerikBütçenize Göre En İyi 3 Drone Modeli
Cihat Cebeci
Merhaba, ben Cihat! Memleketim Aydın/Nazilli. Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okuyorum. Küçük yaşlarımdan beri bilgisayara ve teknolojiye meraklıyım ve ilgiliyim. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi paylaşmak amacıyla Mazeretsiz'de yöneticilik ve yazarlık yapıyorum.
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın!
Buraya İsminizi Yazın