İnternet Üzerinden Reklam Verme ve Reklam Alma Firmaları

Reklam

Bir blog veya web sitesi kurduğunuz zaman, bir süre sonra bu sitenizden gelir elde etmeyi istemek en doğal hakkınız. Sonuçta bir iş üzerinde çalışıyorsunuz ve bundan bir karşılık bekliyorsunuz. Bunun için bir çok gelir yöntemi bulunuyor ancak en popüler olanı sitenize reklam vermek.

Bir ürün satmak istiyorsunuz veya web sitenizi insanlara duyurmak istiyorsunuz ve bunun için reklam vermeniz gerekiyor.

Bu yazımızda yukarıdaki örneklerden yola çıkarak internet üzerinde reklam verme ve reklam alma firmalarını inceleyeceğiz.

Bakmadan Geçme!  İnternet Nasıl Oluştu? ARPANET

İnternette birçok reklam verme ve alma firması bulunuyor. Ve bazı kişiler tüm gelirleri bu firmalar sayesinde geliyor. Bu yüzden, gelecekteki gelir kapınız bu firmalar olabilir. Hemen başlayalım!

Google Adwords ve Google Adsense

Dünya’daki bir çok web sitesi sahibinin ve reklamverenin kullandığı Google servisleri Adsense ve Adwords sayesinde hayal edemeyeceğiniz paralar kazanabilir veya tüm potansiyel müşterilerinize rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Mazeretsiz.com olarak bizde Google Adsense kullanıyoruz.

Google Adsense Web Sitesi

Google Adwords Web Sitesi

Google Adsense ve Google Adwords

ReklamTRK

Türk firması olan ReklamTRK sayesinde, hem reklam alabilir, hem de reklam verebilirsiniz. 2013’den beri aktif olan ReklamTRK sayesinde güzel gelirler elde edebilir veya bir çok potansiyel müşteriye erişebilirsiniz. ReklamTRK Web Sitesine gitmek için tıklayın.

reklamtrk

AdMatic

16 Milyon kişiye erişim vadeden AdMatic sayesinde hem reklamveren olabilir hem de yayıncı olabilirsiniz. Google Adsense ile karşılaştırılan AdMatic hakkında düşük ödeme yapılıyor hakkında görüşler mevcut. AdMatic Web Sitesine gitmek için tıklayın.

admatic

ReklamStore

Yine bir Türk firmasıyla beraberiz. Türkiye merkezli, İsrail ve BAE üzerinde de aktif olan ReklamStore’ye, yeni bir firma diyebiliriz. Birçok ads türüne sahip olan ReklamStore’da ister yayıncı ister reklamveren olabilirsiniz. ReklamStore Web Sitesine gitmek için tıklayın.

ReklamStore

AdCash

Yıllardır hizmet veren firmalardan bir diğeri olan AdCash, hem reklamveren hem de yayıncı olmanıza olanak tanıyor. Başvuru sistemi ile çalışan AdCash sayesinde siz de bir çok kişiye erişebilir veya para kazanabilirsiniz. AdCash Web Sitesine gitmek için tıklayın.

adcash

Bakmadan Geçme!  Farklı Bir Yatırım Aracı: Domain Alıp Satmak!

Tabii ki daha birçok reklam firması bulunuyor, ancak en çok bilinenler ve kullanılanlar bu firmalar. Sizin bildiğiniz başka bir firma var mı? Görüşlerinizi ve sorularınızı hemen aşağıdan yorum olarak belirtebilirsiniz.

Önceki İçerikEn İyi Antivirüs Programları
Sonraki İçerikAnket Doldurarak Para Kazanmak Mümkün Mü?
Cihat Cebeci
Merhaba, ben Cihat! Memleketim Aydın/Nazilli. Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okuyorum. Küçük yaşlarımdan beri bilgisayara ve teknolojiye meraklıyım ve ilgiliyim. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi paylaşmak amacıyla Mazeretsiz'de yöneticilik ve yazarlık yapıyorum.
Paylaş

3 YORUMLAR

  1. Yazıda bir şeyi belirtmeyi unutmuşsunuz. Sosyal medya platformlarında da reklam verebilirsiniz. Facebook, Twitter ve Instagramda zamanında çok reklam verdim. Özellikle facebook potansiyel ziyaretçi bulma konusunda çok iyi. Reklam verecek arkadaşlara önerim Sosyal medyayı mutlaka kullanın.

  2. Yazınızı çok beğendim ancak, konu başlığı websiteler için reklam alma firmaları ve para kazanmak olsa daha iyi olabilirmiş 🙂

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın!
Buraya İsminizi Yazın