Oyun Oynayarak Para Kazanmak Mümkün Mü?

Oyun Oynayarak Para Kazanmak Mümkün Mü?

Oyun oynamak her zaman zevkli bir şey olmuştur. Boş zamanlarımızda hemen sevdiğimiz oyunları açar, oynamaya başlarız. Peki ya hem bu eğlenceli aktiviteyi yaparken hem de para kazansak nasıl olurdu? Burada Çiftlik Bank’tan bahsetmiyoruz yalnız, yanlış anlaşılmasın 🙂 Biz bu işe biraz daha gerçekçi yaklaşacağız. Bu yazımızda oyun oynayarak para kazanabilir miyiz sorusuna cevap vereceğiz.

Bakmadan Geçme!  Türk Yapımı 5 Popüler Oyun

“Oyun oynayarak para kazanın!” gibi yazıları eminim birçok yerde görmüşsünüzdür. Ama nasıl kazanacağız? Biz oyunda karakterimizi geliştireceğiz sonra adamlar bize para mı ödeyecek? Aslında bu soruya bir bakımdan hayır, bir bakımdan evet cevabını verebiliriz. Ama paragrafın başında gördüğünüz italik yazıyla bunun alakası yok.

Oyun Oynayarak?

Evet, sevdiğiniz oyunu oynayıp daha sonrasında bu oyundan para kazanabilirsiniz. Ancak bu düşündüğünüz kadar basit değil. Yani Çiftlik Bank gibi, 2 tavuk besle sonra paran katlansın olayı saçmalıktan ibaret. Aslında hepimizin bildiği para kazanma yöntemleri vardır. Şimdi nasıl kazanılıp nasıl kazanılmadığına daha detaylı bakalım.

Böyle Kazanamazsın

Eğer ki, yatırım yapmadan bir oyuna başlayamıyorsan (Steam oyunları buna dahil değildir 🙂 ) bakınız Çiftlik Bank, dolandırılacağın kesindir. Şu sözü hiç unutmayın,

Bir oyun sana gerçek para kazanmayı vaat ediyorsa, uzak dur, çünkü büyük ihtimal kazanmak yerine kaybedeceksin.

Böyle Kazanırsın

Adam akıllı hiçbir bilgisayar oyunu para kazanmanızı istediği için sizi oyuna davet etmez. Ancak siz biraz zekiyseniz oyunlardan para kazanabilirsiniz. Bunun birden fazla yolu var. Oynadığınız oyuna ve ne istediğinize bağlı değişiklik gösterebilir.

Gamer

Bunu hepimiz biliyoruz değil mi? Kendini bir oyunda profesyonel hale getirirsen bir gün E-Sporcu olabilirsin. Bunun da bir futbol takımında oynamaktan farkı yok. Hayal edemeyeceğin miktarlar kazanabilir, kendini insanlara tanıtabilir ve bu iş sayesinde geçinebilirsin.

E-Spor
Bir E-Spor Müsabakasından Görüntü

Yayıncı

Twitch, Youtube.. Dünya’da en aktif kullanılan sosyal ağlardan ikisi. Sadece izleyici kalmak yerine, bir gün kendi oyun videolarınızı paylaşmaya başlayabilir ve bu sayede gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Ancak bunu para kazanmak istediğiniz için değil, oyun oynamayı sevdiğiniz için yapın, yoksa mutsuz olacağınıza emin olabilirsiniz.

Jahrein
Jahrein, Türk Twitch Yayıncısı

Oyun İçi Satışlar

Buna nasıl bir başlık koyacağımı bilemedim. Ama size şöyle açıklayayım:

Eğer ki bir online oyun oynuyorsanız, hesabınızı geliştirdikten sonra satabilirsiniz. Emin olun alıcı çıkacaktır. Veya başka bir sistemden bahsedeyim,

Metin2 oyununu hepimiz biliyoruz. Bir arkadaşım bu oyunda “Yang” isimli oyunun para biriminden fazlaca biriktiriyor ve bunu başkalarına satarak gerçek para kazanıyor. Akıllıca bir yöntem değil mi?

Ancak şunu belirtmekte de fayda var, oyun içi satışlar adı verdiğim bu sistemi desteklemeyen online oyun firmaları da bulunuyor, bu yüzden oynadığınız oyunda böyle bir kural olup olmamasına dikkat edin. Yukarıda verdiğim örneklerden yola çıkarak sizde kendi oyununuz için para kazanma yolları bulabilirsiniz. Mobil oyunlarda ve Steam’de de bu satışların yapıldığını da bilmeniz iyi olur.

Bakmadan Geçme!  Makale Yazarak Para Kazanmak Mümkün Mü?

Eğer ki bu sayfaya kolay yoldan çok para kazanma hayalleriyle giriş yaptıysanız, üzülerek söylemeliyim böyle bir şey Dünya’da hiçbir sektörde ve hiçbir yerde yok. O yüzden üzülmeyin, sadece hedefleriniz doğrultusunda ilerleyin. Yazımızın sonuna geldik. Siz hiç oyunlardan para kazandınız mı? Görüşlerinizi ve sorularınızı hemen aşağıdan yorum yazarak belirtebilirsiniz!

Önceki İçerikLG’nin Telefonları Alınır Mı?
Sonraki İçerikBilgisayar Gözleri Bozar Mı?
Cihat Cebeci
Merhaba, ben Cihat! Memleketim Aydın/Nazilli. Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okuyorum. Küçük yaşlarımdan beri bilgisayara ve teknolojiye meraklıyım ve ilgiliyim. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi paylaşmak amacıyla Mazeretsiz'de yöneticilik ve yazarlık yapıyorum.
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın!
Buraya İsminizi Yazın