Öğrenciler İçin Kredi Kartı Önerileri

kredi kartı önerileri

Üniversite öğrencisi oldunuz ve ay içinde ek paraya ihtiyacınız oluyor. Düşük limitli bir kredi kartı aslında tüm sorunlarınızı çözebilir. Sizin için neredeyse tüm bankalar öğrencilere özel kredi kartları çıkartıyor. Peki hangisi daha avantajlı? Bu yazımızda en iyi, kredi kartı önerileri’ne bakacağız.

Bakmadan Geçme!  E-Kitap Nedir? Alınır Mı?

Kredi kartı kullanmak zor iştir. İlk önce bunu bilmek ve buna göre kredi kartı almak gerekir. Eğer ki kendinize bu konuda güveniyorsanız, okumaya devam edin, ancak kendinize güvenmiyorsanız sakın bu işe girişmeyin!

Neredeyse tüm bankalar üniversite öğrencilerine özel kredi kartı çıkarıyor. Bu kredi kartları diğer kartlardan farklı olarak daha öğrenci dostu oluyorlar. Vergileri ve yükümlülükleri daha az olan bu kredi kartlarını almak için bazı koşulları yerine getirmeniz gerekiyor.

Öğrencilere özel kredi kartlarını alabilmek için başvuru koşulları:

 • 18-25 Yaş Aralığında Üniversite Öğrencisi Olmak
 • Türk Vatandaşı Olmak
 • Nüfus Cüzdanı ve Öğrenci Belgesine Sahip Olmak

Öğrencilere özel kredi kartlarının avantajları:

 • Harcamaların faizleri dışında herhangi bir ek ödeme bulunmuyor.
 • Düşük limitlerden ötürü, işlerin çığırından çıkması engelleniyor.
 • Sadece öğrencilere özel kredi kartıyla birlikte bir çok kampanya sizi bekliyor.

Kart Limitleri

Bu kredi kartlarının limitleri 400-800TL arasında değişiyor. Daha yüksek limitli kredi kartı almanız pek mümkün değil. Mesela İş Bankası İşte Üniversiteli kredi kartı 500-700TL arasında bir limit sunuyor.

Tüm Öğrencilere Özel Kredi Kartları

 • İşte Üniversiteli (İş Bankası)
 • ÜniversiTEB (TEB)
 • Genç Bankkart (Ziraat Bankası)
 • Bonus Genç (Garanti Bankası)
 • Play (Yapı Kredi)
 • Exi26 (Akbank)
 • Like (Vakıf Bankası)

“Peki bu kartlardan hangileri en avantajlı?”

Kredi Kartı Önerileri

Genç Bankkart ( Ziraat Bankası )

Bu kartı, KYK’ya Burs ve Kredi için başvurduğunuzda illa ki alıyorsunuz. Ek olarak hiçbir ücret ödemiyorsunuz. KYK’dan kredi veya burs kazanmanız halinde bu karta paranız yatıyor. Ayrıca size 500TL limitli Kredi Kartı hesabı da açıyorlar.

genç bankkart

İşte Üniversiteli ( İş Bankası )

Genç Bankkart’tan sonra bir çok öğrencinin kullandığı İşte Üniversiteli, Maximum kartın tüm kampanyalarını kapsıyor. Ayrıca kart aidatı vs. bulunmuyor. Faizleri de sizi kesinlikle zora sokmayacak şekilde ayarlanmış.

işte üniversiteli

Diğer kartlarda tabii ki bir çok öğrenci tarafından kullanılıyor ve kendilerine göre farklı avantajları ve dezavantajları bulunuyor. Bankaların web sitelerine girerek bu kredi kartlarının tüm özelliklerini öğrenebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Unutmayın, KREDİ KARTI KULLANMAK RİSKLİ BİR İŞTİR.

Bakmadan Geçme!  Özel Öğrenci Yurdu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu yazımızda öğrenciler için kredi kartı önerileri’ni gördük. Peki siz kullanıyor musunuz? Görüşlerinizi ve sorularınızı hemen aşağıdan yorum olarak belirtmeyi unutmayın!

Önceki İçerikAmazon ile Dropshipping Yapmak
Sonraki İçerikInstagram’dan Alışveriş Yapmak Güvenli Mi?
Cihat Cebeci
Merhaba, ben Cihat! Memleketim Aydın/Nazilli. Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okuyorum. Küçük yaşlarımdan beri bilgisayara ve teknolojiye meraklıyım ve ilgiliyim. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi paylaşmak amacıyla Mazeretsiz'de yöneticilik ve yazarlık yapıyorum.
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın!
Buraya İsminizi Yazın