Makale Yazarak Para Kazanmak Mümkün Mü?

Makale Yazarak Para Kazanmak Mümkün Mü?

Yazı yazarak, içimizdekileri dökerek para kazanmak. Kim istemez ki? Hem kafamızı dağıtacağız, yetmezmiş gibi birde para kazanacağız. Aslında bu hayaliniz gerçek olabilir. Bu yazımızda makale yazarak para kazanmak mümkün mü sorusuna cevap vereceğiz.

Bakmadan Geçme!  Google Adsense Gelir Arttırma Yöntemleri

Yazı yazmak yeri geldiğinde çok zor ve zahmetli, yeri geldiğinde de kafa rahatlatma yoludur. Hele ki ilgi duyduğumuz şeyler hakkında yazı yazmak mutlu eder ve rahatlatır. Peki yazı yazarak para kazanmak mümkün mü? Aslında bu sorunun cevabını hepimiz biliyoruz, evet. Asıl soru şöyle olmalı, yazı yazarak nasıl para kazanabiliriz? Bu yazıda da tam olarak bu konunun üzerinde duracağız.

Makale yazmak ilk başta eğlenceli ve güzel bir iş gibi gelebilir, ancak gerçekten bu konuda ilgisi olmayan kişiler bir süre sonra bunalır, sıkılır ve yazmaktan vazgeçer. Ayrıca yazmak, okumaktan geçer. Eğer kitap okumuyorsanız, yazmanız bir o kadar zorlaşacaktır.

Ne yazalım?

Ne isterseniz onu yazın. Sadece para kazanmanız gerekmiyor. Ama bu yazımızda makale yazarak para kazanmayı anlatacağımız için, ne yazacağınızı belirtmemiz gerekiyor 🙂

Aslında para kazandıran makale konusu diye bir şey yoktur. Her konuda olabilir. Ancak sektör kazancınızı, okuyucunuzu arttıracaktır. Ama her şeyden önce, en iyi bildiğiniz ve en sevdiğiniz şeyi yazın. Bilmediğiniz şey sizi sıkacak, bunaltacak ve yazma şevkinizi kıracaktır. Yazılarınızı ne kadar çok kişi okursa o kadar mutlu olursunuz, isteğiniz artar ve bir gün bu işten para kazanmaya bile başlarsınız.

Makale Yazarak Para Kazanma

Makale Yazarak Para Kazanma Yöntemleri

Bunun birden fazla yolu vardır:

  1. İsterseniz kendinize ait bir blog sitesi açabilir ve burada gönlünüzce yazabilirsiniz. Gezi blogu, teknoloji blogu, kişisel blog, moda blogu diye diye gider bu. İsterseniz sadece gönlünüzdeki şeyleri yazın. Kendinizi okuyucu yerine koyarak yazın, ben olsaydım bu yazıyı okur muydum? İşte böylece hem yazma yeteneklerinizi geliştirecek hem sesinizi bir çok kişiye duyurabilecek, düşüncelerinizi insanlarla paylaşabilecek hem de bu işten bir süre sonra para kazanabileceksiniz.
  2. İsterseniz her konudan yazılar yazabilir daha sonra bu yazılarınızı makale satış sitelerinde satabilirsiniz. Yazılan kelimeye, yazdığınız konuya göre düzenli bir gelir sahibi olabilirsiniz. Günümüzde Türkçe 300 kelimelik bir makale ortalama 3-5TL arasında satılıyor. İyi bir yazarsanız günde 5-10 makaleyle güzel bir gelire ulaşabilirsiniz.

Unutmayın!

Yazı yazmak bir zevktir. Sadece para kazanma odaklı olarak bu işe girişirseniz %90 ihtimalle bir süre sonra bu işten bıkacak ve vazgeçeceksiniz. Ancak bu işi para kazanma odaklı değilde, yazmak için yazıyorsanız, para kazanmasanızda yine yazmaya devam edeceksiniz ve emeğinizin karşılığını bir süre sonra mutlaka alacaksınız.

Bakmadan Geçme!  İnternet Üzerinden Reklam Verme ve Reklam Alma Firmaları

Yazımızın sonuna geldik. Siz makale yazmak hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi ve sorularınızı hemen aşağıdan yorum olarak belirtmeyi unutmayın!

Önceki İçerikNokia’nın Telefonları Alınır Mı?
Sonraki İçerikTaksitle Telefon Alınır Mı?
Cihat Cebeci
Merhaba, ben Cihat! Memleketim Aydın/Nazilli. Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okuyorum. Küçük yaşlarımdan beri bilgisayara ve teknolojiye meraklıyım ve ilgiliyim. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi paylaşmak amacıyla Mazeretsiz'de yöneticilik ve yazarlık yapıyorum.
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın!
Buraya İsminizi Yazın