İnstagram Keşfet Sayfasına Nasıl Çıkılır?

İnstagram Keşfet Sayfasına Nasıl Çıkılır?

İnstagram’da bir fenomen olmak istiyorsanız veya bir sayfanız var ise, kendinizi insanlara tanıtmak için birden çok yolunuz bulunuyor. Bunlardan en önemlisi ise keşfet sayfası. Hepimiz keşfetteki gönderileri inceleriz ve bu sayfada bulunmak isteriz. Bu yazımızda instagram keşfet sayfasına nasıl çıkılır sorusuna cevap vereceğiz. Bundan önce İnstagram takipçi nasıl arttırılır paylaşımını okumanızı şiddetle tavsiye ederiz. Hemen aşağıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Bakmadan Geçme!  İnstagram Takipçi Nasıl Arttırılır?

İnstagram Keşfete Nasıl Çıkılır

İnstagram yönetimi bu konu hakkında detaylı bir açıklama yapmasa da bir kaç yöntem sonucunda keşfet sayfasına çıkmanız mümkün. Basitçe İnstagram’ın tüm özelliklerini aktif olarak kullanmanız gerekiyor diyebiliriz. Şimdi gelin uzatmadan detaylıca keşfete nasıl çıkılır sorusunun cevabını verelim.

Güncellik

Düzenli olarak paylaşım yapmak en önemli kriter. Ayda bir paylaşım yapıyorsanız keşfete çıkmayı beklemeyin. Bu yüzden düzenli ve güncel içerikler üretmeye dikkat edin.

Gönderi Etkileşimleri

Keşfete öyle bir anda çıkmanız mümkün değil. Daha öncesinde belli bir kitleniz, beğeni sayınız ve yorumunuzun olması gerekiyor. 0 yorum ve 0 beğeniye sahip bir gönderinin keşfete çıkması mümkün değildir. Bir saat içinde 50’den fazla yorum ve 100’den fazla beğeni alıyorsanız keşfete çıkma şansınız oluyor.

İlgi Alanları

Keşfetteki gönderiler kişilerin ilgi alanlarına göre gösterilir. Yani bilim yazıları okuyan bir kişi moda paylaşımlarını görmeyecektir. İlgi alanlarına göre keşfete düşme ihtimali de farklılık göstermektedir. Yoğun bir paylaşıma sahip ilgi alanında gözükme ihtimaliniz daha düşük olacaktır.

Hastag ve Konumun Kullanımı

Bir gönderinin maksimum 5 hastag içermesi gerektiğini takipçi nasıl arttırılır yazımızda belirtmiştik. Bu hastaglar mutlaka kullanılmalı çünkü etkileşim oranını oldukça arttırıyorlar. Kullandığınız hastaglarin sayfalarına zaten düşeceksiniz, eğer iyi etkileşim alıyorsanız hastaglarin öne çıkanlar kısmına da düşebilirsiniz, bu sayede keşfete de düşersiniz. Ayrıca her gönderinizde konumuzu paylaşmak o konumda bulunan kişilerin keşfetine düşme ihtimalinizi arttıracaktır.

instagram keşfete nasıl çıkılır

Keşfette Aktif Olun

Keşfete çıkmak istiyorsanız, sizin de o sayfada aktif olmanız lazım. Sizin keşfetinize çıkan gönderileri beğenin, yorum yapın. Bu sayede instagram keşfet sayfasının size tam biçilmiş kaftan olduğunu düşünecek ve sizin paylaşımlarınızı da keşfete ekleyecektir.

İnstagram Özelliklerini Aktif Olarak Kullanın

Paylaştığınız gönderilere instagram efektleri uygulayın, hikayenizde paylaşım yapın ve IGTV gibi sistemleri kullanın. Böylece instagramın gözünde daha değerli olacaksınız.

Hile Çözüm Değil

Bazı sitelerde hile kullanarak işlemlerinizi daha hızlı yapacağınızı belirtmişler. Ancak bu kısa vadede işe yarasa da uzun vadede Instagram tarafından spam olarak algılanacaktır. Doğal olmayan tüm yöntemlerin sonu aynıdır; Hesabınız Kapatılır. Bu yüzden doğal olarak gelişmeye çalışın, hile çözüm değil.

Bakmadan Geçme!  IGTV Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yazımızın sonuna geldik. Siz İnstagram Keşfet sayfası hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi ve sorularınızı hemen aşağıdan yorum yazarak belirtmeyi unutmayın!

Önceki İçerikİnstagram Takipçi Nasıl Arttırılır?
Sonraki İçerikIMEI Nedir? Ne İşe Yarar?
Cihat Cebeci
Merhaba, ben Cihat! Memleketim Aydın/Nazilli. Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okuyorum. Küçük yaşlarımdan beri bilgisayara ve teknolojiye meraklıyım ve ilgiliyim. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi paylaşmak amacıyla Mazeretsiz'de yöneticilik ve yazarlık yapıyorum.
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın!
Buraya İsminizi Yazın