Efsanevi Strateji Oyunu: HomeWorld

homeworld

Age of Empires, Rise Of Nation, Starcraft, Warcraft gibi strateji oyunlarını biliyoruz. Bunların yanında çoğumuzun bilmediği ama bu oyunlar gibi efsane olan bir oyun var: HomeWorld. Bu yazımızda sizlerle HomeWorld oyunlarını inceleyeceğiz.

Bakmadan Geçme!  Bütçenize Göre En İyi Oyun Laptopları

Hiigaran isimli bir ırk gezegenlerinde mutlu mesut yaşamaktadırlar. Bir gün Vagyr isimli ilkel savaşcı ırkı bu gezegene saldırır. İşte hikayemiz burada başlıyor. Birinci oyunda bu ırkla savaşıp kazanan, fakat memleketlerinden olan Hiigaran’lılar, ikinci bölümde ise savaşı tamamen sonlandırmak ve yurtlarına geri kavuşmak için mücadele ediyorlar. Tabii ki burada hikayeyi üstün körü anlattım, oyun içinde bölümler arasında kısa filmlerle hikayeyi tamamen izleyerek oynayabilirsiniz.

Evrenin farklı noktalarında geçen mücadelelerle dolu olan bu oyunumuz, her strateji severin oynaması gereken bir oyun. Hep Age Of Empires gibi geçmiş zamanda geçen oyunlar oynamak yerine böyle bir bilim kurgu oyunu oynamanız ufkunuzu açacaktır. Ayrıca oyunun 1999-2003 arasında çıktığına bakmayın. O zamanın grafiklerine göre yeni bir çağ açacak seviyede grafiklere, efektlere sahip. Fakat maalesef ben internette Türkçe yamasını bulamadım, bu yüzden oyunu ingilizce oynamak zorundasınız.

4 Farklı Oyun

Oyun serimiz sadece Homeworld1 ve 2’den oluşmuyor. Ayrıca 2000 yılında çıkmış Cataclysm ve 2016 yılında çıkmış Deserts of Kharak oyunları bulunuyor. Cataclysm, ilk oyundan sonraki dönemi, Deserts of Kharak da ikiye bölünmüş Hiigaran halkını anlatıyor.

HomeWorld Remastered Collection

3-4 sene önce oyunun yapımcıları, muhteşem olan grafikleri daha da muhteşem yaparak 4k çözünürlüğünde tekrar piyasaya sürdüler. Bu oyunun böyle bir şekilde tekrar geri dönmesi herkesi heyecanlandırdı. Arayüzü, oyun içi kontrolleri değişen bu yeni oyunun grafikleri de biraz daha iyileştirilmiş ama açıkça söylemek gerekirse bence remastered da oynasanız, eski halini de oynasanız aynı zevki alacağınızdan eminim.

HomeWorld Remastered
Homeworld Orginal ve Homeworld Remastered Karşılaştırması

Oyunu Nereden İndirebilirim?

Korsana karşı olduğum için, maalesef sizlere indirme linki vermeyeceğim. Oyunu Steam’den 55TL’ye satın alabilirsiniz. Ayrıca bu sayede arkadaşlarınızla multiplayer olarak oynayabilirsiniz. Emin olun, arkadaşlarınızla beraber oynamak hikaye modunu oynamak kadar zevkli. Ayrıca aşağıdaki videodan Remastered’in tanıtım filmini izleyebilirsiniz.

Bakmadan Geçme!  Meraklılarına! 3 Oyun Yapma Programı

Bu yazımızda sizlerle efsanevi oyun HomeWorld’ü inceledik. Bu oyun hakkındaki görüşlerinizi ve sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz!

Önceki İçerik16 Mpbs, 32 Mpbs Ne Demektir?
Sonraki İçerikYandex Toloka ile Para Kazanmak! Nasıl Çalışır?
Cihat Cebeci
Merhaba, ben Cihat! Memleketim Aydın/Nazilli. Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okuyorum. Küçük yaşlarımdan beri bilgisayara ve teknolojiye meraklıyım ve ilgiliyim. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi paylaşmak amacıyla Mazeretsiz'de yöneticilik ve yazarlık yapıyorum.
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın!
Buraya İsminizi Yazın