Google Hangouts Nedir? Ne İşe Yarar?

google hangouts

Yeni bir Android telefon aldığımızda varsayılan uygulamalar arasında hiç kullanmayacağımız bir uygulama görüyoruz: Google Hangouts. Bu yazımıda aslında bir çok uygulamadan daha yararlı olan bu uygulama nedir, ne işe yarar, inceleyeceğiz.

Bakmadan Geçme!  Google Asistan Nedir? Ne Zaman Türkiye'ye Gelecek?

Whatsapp’tan hallice, aslında hepimizin kullanması gereken ama kullanmadığımız bir aplikasyon ile karşınızdayım. Bu uygulama eğer ki Android bir telefona sahipseniz, varsayılan uygulama olarak telefonunuza geldi. Sizde ne olduğunu hiç düşünmeden ayarlara girerek uygulamayı devre dışı bıraktınız. Peki nedir bu uygulama? Ne işe yarar? Hemen bakalım.

Google Hangouts

Adından da az çok anlaşılacağı üzere bu uygulama bir mesajlaşma platformu. Ama bununla bitmiyor. 15 Mayıs 2013’te Google Talk, Google+ Messenger ve Hangouts uygulamalarının birleşimi olarak piyasaya çıktı.

Bu uygulama sayesinde internet bağlantısı sayesinde arkadaşlarınızla mesajlaşabilir, görüntülü veya normal konuşabilirsiniz. “Eee, Whatsapp’tan ne farkı var bunun?” diye soruyor olabilirsiniz, neredeyse hiç farkı yok. Tek farkı şu; Hangouts’a telefon numaranızla değil, Google hesabınızla giriş yapıyorsunuz. Ayrıca bu uygulama sadece Android cihazlar tarafından kullanılmıyor yani tüm işletim sistemlerine sahip cihazlarda kullanabilirsiniz.

google hangouts arayüzü
Google Hangouts, Bilgisayar Görünümü

Yukarıdaki fotoğrafta Google Hangouts’un bilgisayardaki arayüzünü görüyoruz.Gördüğünüz gibi sohbet bölümü Whatsapp’tan farksız. Telefonda da benzer bir arayüz bulunuyor.

Kullanmalı Mıyız?

Bütün özelliklere Whatsapp uygulaması da sahip olduğu için bu uygulamayı yanında kullanmak gereksiz. Ancak sadece Google hesabınızda arkadaş olduğunuz kişiler bulunuyorsa, beraber Hangouts kullanmak mantıklı bir fikir olabilir. Veya herhangi bir telefon numarasına sahip değilseniz, bu uygulamayı kullanmak arkadaşlarınızla iletişim halinde olmanızı kolaylaştıracaktır.

https://hangouts.google.com adresinden uygulamaya Google hesabınızla giriş yapabilir, isterseniz bilgisayarda, isterseniz mobil cihazınızda, isterseniz tabletinizde uygulamayı rahatça kullanabilirsiniz.

Bakmadan Geçme!  Whatsapp Nasıl Para Kazanıyor?

Bu yazımızda Google Hangouts uygulamasını inceledik. Google bu uygulama gibi bir çok iletişim uygulamasına sahip. Daha sonraki yazılarımızda diğer uygulamalara da göz gezdireceğiz. Mazeretsiz.com’u her gün incelemeyi unutmayın! Görüşlerinizi ve sorularınızı hemen aşağıdan yorum yazarak belirtebilirsiniz.

Önceki İçerikİlk Akıllı Telefon: IBM Simon
Sonraki İçerikWikipedia Türkiye’de Neden Yasaklandı? Ne Zaman Açılacak?
Cihat Cebeci
Merhaba, ben Cihat! Memleketim Aydın/Nazilli. Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okuyorum. Küçük yaşlarımdan beri bilgisayara ve teknolojiye meraklıyım ve ilgiliyim. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi paylaşmak amacıyla Mazeretsiz'de yöneticilik ve yazarlık yapıyorum.
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın!
Buraya İsminizi Yazın