General Mobile Alınır Mı?

Bir “Alınır Mı?” konusuyla daha beraberiz. Bir Türk markası olan General Mobile markalı telefonlar alınır mı? sorusuna cevap vereceğiz. Son günlerde dövizin yükselmesi ve her teknolojik cihazda olduğu gibi akıllı telefonların da bu durumdan etkilenmesiyle, hepimiz gözlerimizi yerli telefonlara çevirdik. Bunlardan biri olan General Mobile markalı akıllı telefonlar alınır mı, inceleyeceğiz.

İsterseniz aşağıdaki butona tıklayarak Vestel’in telefonları alınır mı? isimli yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bakmadan Geçme!  Vestel'in Telefonları Alınır Mı?

General Mobile

2005 yılında telefon üretmeye başlayan firmamız, %100 Türk merkezli bir firmadır ve gün geçtikçe ülke pazarındaki payı artmaktadır. Piyasaya sürdüğü ekonomik ve yenilikçi telefonlarıyla her zaman gündemde kalmayı başarmıştır. Ayrıca firmamız, bir kaç yıl önce Google ile işbirliği yaparak Android One programının bir parçası olmuştur. Yani buradan anlayacağımız, GM uluslararası satış yapan bir firmadır.

General Mobile Elite
General Mobile Elite

Ekonomik ve Kaliteli

General Mobile markalı telefonları incelediğimiz zaman fark ediyoruz ki, bu telefonlar birçok telefondan daha ucuz. “Peki bunun sebebi ne?” Bunun iki sebebi bulunuyor:

 • Bu telefonlar ülkemizde üretildiği ve pazarlandığı için ortada gümrük vergisi gibi, yurt dışından gelen cihazlara uygulanan vergiler uygulanmıyor. Yani bugün Amerika’da yaşayan birine göre iPhone’un fiyatları nasılsa, bizim içinde GM’nin fiyatları aynı.
 • Anladığımız kadarıyla GM’nin Dünya devi firmalarla performans yarıştırma derdi bulunmuyor. Diğer akıllı telefonlardan farklı olarak, daha çok performans yerine, daha ekonomik modeller üzerine çalışıyorlar. (Tabii, bu kişisel bir görüştür 🙂 )

Hakkında Olumlu ve Olumsuz Yorumlar

GM için bazı kullanıcılar, performans konusunda bazen çok eksik kalabildiğini ve bir süre sonra kullanılmaz hale geldiğini söylüyorlar. Ancak bazı kullanıcıları ise, ömürlük telefon olduğunu ve her zaman iş gördüğünü belirtiyorlar. Açıkcası, Google’ın ortaklığıyla üretilen bu telefonların çok kötü olacağını düşünmek biraz saçma geliyor insana. Performans ve kalite düzeyi kişiden kişiye değiştiği için ne kadar iyi ve kötü yorum olursa olsun, siz birinci elden bu telefonları denemediğiniz sürece yorumların sizin için büyük bir değeri olmamalı.

Napalım yani alalım mı, almayalım mı?

Tüm General Mobile modellerini detaylıca inceleyin. Bütçenize uygun ve performans özellikleri sizi üzmeyecek cinstense, GM almaya olumlu bakın. 2500TL’lik Samsung marka telefon almaktansa, benzer özelliklere sahip 1500TL’lik GM, hem maddi hem de manevi olarak sizi daha mutlu edecektir. GM model telefon kullanan arkadaşlarınız varsa onlara fikirlerini sorun ve gerekirse telefonlarını bir günlüğüne ödünç isteyerek inceleyin. İşin özü, GM marka bir telefon almak çok mantıklı olabilir.

Yazarın Kişisel Görüşü

Birkaç yıl önce GM firması Discovery Elite isimli telefonunu piyasa sürmüştü. O zamanlarda bu telefonu çok beğenmiştim, o zamanların en iyi telefonlardan biriydi. Almak için yeterli parayı biriktirememiştim ancak birkaç arkadaşım sayesinde inceleme şansım olmuştu. Kullanımı kolaylığı olsun, zamanına göre performansı olsun, çok iyiydi. General Mobile bu telefonun yeni bir versiyonunu çıkarsa hiç düşünmeden alacağımı düşünüyorum. GM’nin ülkemizi temsil eden kaliteli bir firma olması da bu firmaya sempati beslememin sebeplerinden biri.

Aşağıda iki adet önerdiğimiz model var. Biri yüksek ve biri düşük fiyata sahip olan bu telefonları sizin için araştırdık ve size kolaylık olması açısından ekledik.

Önerilen Modeller

General Mobile GM 8

GM’nin şu an amiral gemisi olan GM 8, büyük ekranı, yüksek performansı ve ucuz fiyatıyla karşımızda. Yeni bir telefon almayı düşünüyorsanız bütçenizi sarsmayacak ve bu fiyata beklediğinizden daha iyi bir performansa sahip olacaksınız. Türkiye satış fiyatı 1300-1400TL.

General Mobile GM 8

 • 5.7 inç Ekran Boyutu
 • 720×1440 (HD+) Piksel Ekran Çözünürlüğü
 • 4GB RAM
 • Quad-core 1.4 GHz ARM Cortex-A53 İşlemci
 • 3075 mAh Batarya
 • Çift/Tek Hat
 • 13MP Arka Kamera
 • 13MP Ön Kamera
 • Android 8.0 Oreo (8.1 Yükseltilebilir)

General Mobile GM 6

GM’nin iyi telefonlarından biri daha olan GM 6, ortalama bir performans ve kaliteye sahip. İhtiyaçlarınızı karşılamak, sosyal medyaya girmek, internette sörf yapmak için telefon arıyorsanız GM 6 tam sizin telefonunuz olabilir. Türkiye satış fiyatı 1000TL.

General Mobile GM 6

 • 5.0 inç Ekran Boyutu
 • 720×1280 (HD) Piksel Ekran Çözünürlüğü
 • 3GB RAM
 • Quad-core 1.5 GHz ARM Cortex-A53 İşlemci
 • 3000 mAh Batarya
 • Çift/Tek Hat
 • 13MP Arka Kamera
 • 8MP Ön Kamera
 • Android 7.0 Nougat (8.0 Yükseltilebilir)

 

Bakmadan Geçme!  Huawei'nin Telefonları Alınır Mı?

Yazımızın sonuna geldik. Peki siz GM hakkında ne düşünüyorsunuz? Hiç GM marka telefonunuz oldu mu? Görüşlerinizi ve sorularınızı hemen aşağıdan yorum olarak belirtmeyi unutmayın!

Önceki İçerikEn İyi 5 Monitör Modeli
Sonraki İçerikTürk Yapımı 5 Popüler Oyun
Cihat Cebeci
Merhaba, ben Cihat! Memleketim Aydın/Nazilli. Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okuyorum. Küçük yaşlarımdan beri bilgisayara ve teknolojiye meraklıyım ve ilgiliyim. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi paylaşmak amacıyla Mazeretsiz'de yöneticilik ve yazarlık yapıyorum.
Paylaş

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın!
Buraya İsminizi Yazın