Facebook Neyimizi Çaldı? Bizi Bizden Daha İyi Tanıyorlar!

facebook logo

Son günlerde Facebook ve Mark Zuckerberg’in bilgilerimizi firmalara sattığı konusu herkesin ağzında. Peki biliyor muyuz, tam olarak ne oldu?

Çoğumuz sosyal medyada Mark Zuckerberg’in bilgilerimizi satıyor isimli haberler gördük. Aslında bu konuda bizim dert etmemize gerek yok. Bilgilerin bir veri analiz şirketine satıldığı iddaa edildi. Söylenene göre bu bilgiler Amerika Başkanı Trump için kullanıldı.
Tabii ki, bu bilgilerin içinde bizim bilgilerimiz de bulunabilir ve bu kişisel gizliliğinizin ihlali.

Ne oldu? Ne Olacak?

Mark Zuckerberg yakın bir tarihte ifade verecek. Bu durum için geçen günlerde bir özür mesajı paylaşmıştı. Ayrıca Facebook kurulduğu günden beri en büyük zararı şu sıralar yapıyor. Değerini gittikçe kaybediyor.
Sanırım bu vakitten sonra bu durumu eski haline getirmek çok zor olacak.

Tepkiler

elon musk facebook tweet

Yukarıdaki fotoğrafta Whatsapp’ın yapımcısı Brian Acton, Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk ve bir de Türk arkadaşımızı görüyoruz. Olay şu;

Brian “Facebook’u silmenin tam zamanı” yazmış. Elon bu mesaja alaycı bir şekilde “Ne Facebook’u?” yazmış. Daha sonra Türk arkadaşımız Serdar “Adamsan Facebook SpaceX sayfasını silersin” (AS BAYRAKLARI) diyor ve Elon “Yapacağım.” diyor. Ve Elon Musk sayfaları sildi.

Biz silelim mi?

“Ben paylaşımlara bakıyorum, sayfaları falan takip ediyorum” diyorsanız yani özeliniz yoksa silmenize pek gerek yok. Kullandığınız tüm siteler zaten hareketlerizi takip ediyor. Bana kalırsa yine de silmelisiniz. Benimde Facebook hesabım bulunuyor ancak aktif olarak kullanmıyorum.

Facebook Mark Zuckerberg

Facebook hangi bilgilerimi almış olabilir?

Telefon numaranız, epostanız, işiniz, hangi alanlara ilgili olduğunuz gibi bir çok bilgiyi biliyorlar. Tam olarak sizin hakkınızda ne bildiklerini öğrenmek için ayarlar kısmından arşivlerinizi mail adresinize gönderme talebi gönderebilirsiniz. Bir kaç saat içerisinde mail adresinize site üzerinde şimdiye kadar yaptıklarınız sıralama olarak gelecektir.

Unutmayın, internet yararlı ve ilgi çekici olduğu kadar doğru kullanılmadığı zaman tehlikeli ve zararlı bir ortamdır. #deletefacebook

Eklemek istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorum atarak belirtmeyi unutmayın!

Önceki İçerikBütçenize Göre En İyi 10 Akıllı Telefon
Sonraki İçerikBatının İnsanları: Dunedain
Cihat Cebeci
Merhaba, ben Cihat! Memleketim Aydın/Nazilli. Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okuyorum. Küçük yaşlarımdan beri bilgisayara ve teknolojiye meraklıyım ve ilgiliyim. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi paylaşmak amacıyla Mazeretsiz'de yöneticilik ve yazarlık yapıyorum.
Paylaş

1 YORUM

  1. Zaten bilgilerimizi takip ettiklerini biliyordukta bu kadarını beklemiyordum. Adamlar bugün istese bizi millete rezil edecekler vallahi. En iyisi sosyal medya kullanımını azaltmakta, bu vakitten sonra nasıl olur bilmiyorum…

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın!
Buraya İsminizi Yazın