Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Bazı sosyal medya platformları hızla yükselirken bazıları da değerlerini zamanla kaybediyor. Bunlardan biri de Facebook. Eski kafada kalması ve son zamanlarda Mark Zuckerberg‘in bilgilerimizi çaldığı iddiaları Facebook’tan soğumamıza sebep oldu. Bu sebeple veya başka bir sebeple hesabınızı silmek istiyor olabilirsiniz. Bu yazımızda Facebook hesabı nasıl silinir sorusuna cevap vereceğiz.

Bakmadan Geçme!  Facebook Neyimizi Çaldı? Bizi Bizden Daha İyi Tanıyorlar!

Bir hesabı kaldırmadan önceden neler kaybedeceğinizi çok iyi bilmeniz gerekiyor. Daha sonra pişman olmamak için iyice düşünmeli ve karar vermelisiniz.

Neler Kaybedeceksiniz?

Eğer hesabınızı silerseniz sahip olduğunuz gruplar ve sayfalar sizden başka yöneticisi yoksa, tüm arkadaşlarınız, hesabınızdaki fotoğraflar, paylaşımlar ve tüm sohbetleriniz kalıcı olarak ortadan kaldırılacak.

Bunlara karar vermek için biraz daha süreye ihtiyaç duyuyorsanız ama bu süre zarfında hesabınızı diğer kişilerin görmesini istemiyorsanız Facebook sizin için alternatif bir yöntem sunuyor, Facebook Hesabı Dondurma.

Facebook Hesabı Dondurma

Eğer yukarıdaki paragraftaki gibi düşünüyorsanız, hesap dondurmayı inceleyin. Eğer tamamen ortadan kaldırmak istiyorsanız biraz daha aşağıda hesap silme işlemini görebilirsiniz.

Hesabınızı dondurduğunuz zaman, hesabınız silinmiş gibi kimseye görünmez ve kimse sizin Facebook hesabınıza ulaşamaz. Siz hesabınızı dondurduktan sonraki girişinize kadar hesabınız donuk kalacak ve kapalı olacaktır. Ancak dondurduktan sonraki ilk girişinizde hesabınız tekrar aktif olur. Silmenin yanında daha mantıklı bir fikir olduğu için, silmek konusunda çok emin değilseniz hesabınızı dondurmak daha iyidir.

Not: Hesabınızı dondurduktan sonra isteğe bağlı olarak Messenger servisini kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hesabınızı dondurmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

 1. Masaüstünden Facebook hesabınıza giriş yapın.
 2. Sağ üst köşedeki icon’a tıklayın.
 3. Açılan pencerede en aşağının bir üstünde bulunan Ayarlar sekmesine tıklayın.
 4. Açılan sayfada karşınıza çıkan “Hesabı Yönet”‘e basın.
 5. Açılan bölümün en altında “Hesabını Dondur” yazısını göreceksiniz.
 6. Mavi renkle yazan “Hesabını Dondur” yazısına tıklayın.
 7. Açılacak olan ekrana şifrenizi yazdıktan sonra sistem size neden hesabınızı dondurduğunuzu soracak.
 8. Bu işlemleri geçtikten sonra hesabınızdan çıkış yapılacak.
 9. Hesabınız donduruldu.
 10. Bir sonraki girişinizde hesabınız tekrar aktif olacaktır.

Facebook Hesabı Dondurma

Facebook Hesabı Silme

Eğer ki hesabınızı dondurmak değil de tamamen ortadan kaldırmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Aşağıdaki adımları uygulayarak hesabınızı tamamen ortadan kaldırmış olacaksınız. Unutmayın! Bu işlemin geri dönüşü yoktur, bir kere daha düşünmenizi öneriyoruz.

 1. Facebook hesabı giriş yapın.
 2. Daha sonra buraya tıklayın.
 3. Açılan sayfa oldukça basit. Şimdiye kadar kayıtlı olan bilgilerinizi indirebilir, hesabını dondur seçeneğine geri dönebilir, sayfalarınızı başkalarına teslim edebilirsiniz.
 4. Bu işlemleri geçtikten sonra “Hesabı Sil” butonuna tıklayın.
 5. Açılan pencereye şifrenizi girmenizi isteyecek.
 6. Şifrenizi girdikten sonra hesabınız kapanacaktır.

Facebook hesabı kapattıktan sonraki iki hafta içinde hesabınıza tekrar giriş yapmaya çalışmamanız gerekiyor. Bu süreç içinde bir gün hesabınız kapanıyor, eğer ki kapanmamışsa ve siz giriş yapmışsanız iptal oluyor ve tekrar aynı işlemleri yapmanız gerekiyor. 2 haftanın sonunda kesin olarak hesabınız sonsuza kadar yok olmuş olacak.

Bakmadan Geçme!  Whatsapp Hesabı Nasıl Silinir?

Yazımızın sonuna geldik. Siz Facebook hesabınızı neden sildiniz veya dondurdunuz? Görüşlerinizi ve sorularınızı hemen aşağıdan yorum yazarak belirtmeyi unutmayın!

Önceki İçerikİşletme Mezunları Ne İş Yapar?
Sonraki İçerikPDR Mezunları Ne İş Yapar?
Cihat Cebeci
Merhaba, ben Cihat! Memleketim Aydın/Nazilli. Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okuyorum. Küçük yaşlarımdan beri bilgisayara ve teknolojiye meraklıyım ve ilgiliyim. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi paylaşmak amacıyla Mazeretsiz'de yöneticilik ve yazarlık yapıyorum.
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın!
Buraya İsminizi Yazın