En İyi Video Düzenleme Programları

video düzenleme programları

Youtube hesabı mı açmaya karar verdiniz? Sunum mu hazırlamayı düşünüyorsunuz? Kısa film mi çektiniz? Çektiğiniz videoları düzenlemek, dizayn etmek için program arıyorsanız, doğru yerdesiniz! Bu yazımızda en iyi video düzenleme programlarını inceleyeceğiz.

Bakmadan Geçme!  Kendi Müziğini Üretmek İsteyenlere - Müzik Yapma Uygulamaları

Merhaba! Bu yazımızda en iyi video düzenleme programlarını tüm perspektifleri ile inceleyeceğiz. Yazımızda 3 tane video düzenleme programı bulunuyor. Eğer sizin bildiğiniz,sevdiğiniz ancak listede yer almayan bir program bulunuyorsa, yazının sonundaki yorum bölümünden yazmayı unutmayın!

Paylaşılan programlar, kullanıcıları tarafından en çok önerilen programlardır. Bu programlar arasında herhangi bir sıralama yapılmamıştır. Hemen başlayalım!

3) Windows Movie Maker

Windows XP’den beri, en temel seviye video düzenleme programı olan movie maker’ı mutlaka duymuş veya kullanmışsınızdır. Günümüzde değerini kaybetmiş olsa da, basit düzenlemeleri yapabilir ve sunum hazırlayabilirsiniz. Program ücretsizdir ve internet üzerinden indirebilirsiniz.

movie maker
Windows Movie Maker Arayüzü

2) Sony Vegas Pro

Sony firması tarafından üretilen, çok detaylı özelliklere sahip olan Sony Vegas Pro, en iyi video düzenleme programlarından birisi. RAM Kullanımı üzerinden Render yapan program, yetersiz bilgisayarlarda sizi zorlayabilir. Son sürümü VEGAS PRO 15. Fiyatı ömür boyu lisans 400$. Bu program sayesinde her türlü videoyu gönlünüzce işleyebilir, istediğiniz formatta işleyebilirsiniz.

Vegas pro 15
Sony Vegas PRO 15 Arayüzü

1) Adobe After Effects

Birçok kişi için en iyi video düzenleme programı olarak görülen After Effects, grafikte Dünya markası olan Adobe firmasının programı. Bu program sayesinde animasyonlar hazırlayabilir, videoları sonsuz şekilde düzenleyebilirsiniz. Birçok filmin yapımında kullanılan ve neredeyse tüm büyük youtuberların kullandığı program After Effects. Ancak fiyatı biraz tuzlu. Yıllık 700TL‘lik bir ücreti var. Yani sınırsız lisans alamıyorsunuz.

after effects
Adobe After Effects Arayüzü
Bakmadan Geçme!  Meraklılarına! 3 Oyun Yapma Programı

Teknolojinin gelişmesiyle tabii ki bu programlarda gelişiyor ve güncelleniyor. Bu yüzden her gün yeni özellikler ve sürümler piyasaya çıkıyor. Cidden video düzenleme işiniz bulunuyorsa ücretli programları almanız mantıklı olacaktır ancak sadece sunum veya daha basit videolar hazırlayacaksanız bu programlara yüksek meblağlar ödemek gereksiz olur. Ayrıca detaylı olan programlar profesyonellik gerektirir bu yüzden ilk önce bu programların eğitimini almanız gerekir.

Yazımızın sonuna geldik. Siz hiç video düzenleme programı kullandınız mı? Görüşlerinizi ve sorularınızı hemen aşağıdan yorum olarak belirtmeyi unutmayın!

Önceki İçerikInstagram’dan Alışveriş Yapmak Güvenli Mi?
Sonraki İçerikEn İyi 5 Fotoğraf Makinesi
Cihat Cebeci
Merhaba, ben Cihat! Memleketim Aydın/Nazilli. Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okuyorum. Küçük yaşlarımdan beri bilgisayara ve teknolojiye meraklıyım ve ilgiliyim. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi paylaşmak amacıyla Mazeretsiz'de yöneticilik ve yazarlık yapıyorum.
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın!
Buraya İsminizi Yazın