En İyi Antivirüs Programları

Antivirüs

Bilgisayarlarımıza birçok program ve oyun yüklüyoruz. Ancak bazen hata mesajlarıyla karşı karşıya kalıyoruz, cihazlarımızın kontrolünü kaybedebiliyoruz. Bu durumlar bilgisayarımıza bilinçsizce yüklediğimiz virüslerden kaynaklanıyor. Bunları bizim fark etmemiz ve ayıklamamız pek mümkün değil. Ancak bunları bizim yerimize yapabilen yazılımlar bulunuyor. Bu yazımızda bilgisayarlarımızı virüslerden korumaya yarayan en iyi antivirüs programlarını inceleyeceğiz.

Bakmadan Geçme!  Türkiye'deki Tüm Hacker Grupları

Girdiğimiz siteler, tıkladığımız linkler, indirdiğimiz dosyalar… Hepsinde zararlı yazılımlar (virüsler) bulunuyor olabilir. Ne kadar dikkatli davranırsak davranalım, farkında olmadan bilgisayarlarımıza sızabilirler. Bilgisayarlarımızın çökmesine sebep olabilirler, bilgisayarlarımız başkaları tarafından kontrol edebilir hale gelebilir. Aslında ne kadar önlem alırsak alalım, biz dikkatli olmadıktan sonra yapacak pek bir şey yok. Siz dikkatli olduğunuza inanıyorsanız bile, tüm ihtimallere karşı antivirüs programına sahip olmanız gerekli. Piyasada bir çok ücretli ve ücretsiz antivirüs programı bulunuyor. Bu yazımızda sizlerle en iyilerini paylaşacağız. Hemen başlayalım!

Not: Listede tüm antivirüs yazılımlarını paylaşmadım. Kullanıcılar tarafından en çok beğenilen ve testlerden en iyi puanları almış yazılımları listemizde bulabilirsiniz. Sizin önereceğiniz farklı bir antivirüs yazılımı bulunuyorsa hemen aşağıdan yorum yazarak belirtmeyi unutmayın!

Windows Defender

Microsoft tarafından geliştirilen ve tüm Windows İşletim Sistemine sahip olanlara ücretsiz kullanım sunulan Windows Defender, aslında kullanabileceğiniz en iyi antivirüs yazılımlarından biri. Windows İşletim Sistemli bir bilgisayar kullanıyorsanız, bu yazılımı kullanmanız bir antivirüsten alacağınız tüm korumayı size verecektir. Sonuçta Windows’un halinden Windows anlar.

Windows Defender
Windows Defender Arayüzü

BitDefender

En detaylı taramaya sahip yazılımlardan biri olan BitDefender’ın ücretli ve ücretsiz versiyonlarını bulabilirsiniz. Sisteme fazla yük bindirdiği şikayetleri bulunuyor ancak, bu kadar detaylı taramaya göre uygun denebilir.

bitdefender
Bitdefender Arayüzü

Kaspersky

1997 yılından günümüze bilgisayar güvenliğinde bir marka olmuş olan Kaspersky, o kadar güvenlidir ki, bilgisayara zararı olmayan dosyaları bile küçücük bir hatadan ötürü tak diye silebilir. Ekşi Sözlük’te bu konu hakkında bir yazar Kaspersky hakkında çok doğru bir yorum yapmıştır: “Çamaşır suyu gibidir, etkili olduğu kadar acıtabilir.” Ücretli bir yazılımdır.

Kaspersky
Kaspersky Arayüzü
Bakmadan Geçme!  En İyi Fotoğraf Düzenleme Programları

Yazımızın sonuna gelmeden önce şunu belirtmekte fayda var;

“Bilinçli yazılım yoktur, bilinçli olan kullanıcıdır.” 

yani ne kadar güçlü antivirüs yazılımı yüklerseniz yükleyin, siz dikkat etmediğiniz sürece o virüs o bilgisayara girer.

Yazımızın sonuna geldik. Siz hangi yazılımları kullandınız? Görüşlerinizi ve sorularınızı hemen aşağıdan yorum olarak belirtmeyi unutmayın!

Önceki İçerikVestel’in Telefonları Alınır Mı?
Sonraki İçerikİnternet Üzerinden Reklam Verme ve Reklam Alma Firmaları
Cihat Cebeci
Merhaba, ben Cihat! Memleketim Aydın/Nazilli. Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okuyorum. Küçük yaşlarımdan beri bilgisayara ve teknolojiye meraklıyım ve ilgiliyim. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi paylaşmak amacıyla Mazeretsiz'de yöneticilik ve yazarlık yapıyorum.
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın!
Buraya İsminizi Yazın