En İyi 5 Fotoğraf Makinesi

fotoğraf makinesi

Fotoğraf çekme hobisine sahipsiniz ve yeni bir fotoğraf makinesi almaya karar verdiniz. Ancak o kadar fazla çeşit var ki, hangisini alacağınıza karar veremiyorsunuz. Veya bir fotoğraf makinesini dışarıda kullanmadan ne kadar kaliteli olduğunu anlayamıyorsunuz. Yazımızın sonunda, son zamanların en iyi 5 fotoğraf makinesi hangileridir, öğrenmiş olacağız. Hemen başlayalım!

Bakmadan Geçme!  Bütçenize Göre En İyi 3 Drone Modeli

Akıllı telefonların gelişmesiyle fotoğraf makineleri günümüzdeki değerlerini kaybetmeye başladı. Ancak ne kadar gelişirse gelişsin, hiçbir akıllı telefon fotoğraf makineleri kadar kaliteli olmayacak. Zaten eğer ki fotoğraf sevdasıyla yanıp tutuşuyorsanız akıllı telefonlar bir süre sonra size yetersiz gelmeye başlayacaktır. Bu yüzden sizler için günümüzde en iyi 5 fotoğraf makinesini inceleyeceğiz.

Belirtmekte fayda var, bu liste kullanıcıların yaptıkları değerlendirme sonucunda ortaya çıkan tabloya göre düzenlenmiştir. Eğer ki sizin çok beğendiğiniz bir fotoğraf makinesi listede yer almıyorsa üzülmenize gerek yok çünkü bu Dünya’nın sonu değil 🙂 Önerdiğiniz makineyi/makineleri hemen aşağıdan yorum olarak belirtebilirsiniz.

Şunu da unutmamak gerekir ki, fotoğraf makinesinin önemli olduğu kadar lenste bir o kadar önemlidir. O yüzden kaliteli lense sahip orta kaliteli bir gövde bir çok kaliteli kameraya kafa tutabilir.

5) Sony A99 II

Listemizdeki tek farklı marka olan Sony’nin bu modelinin fiyatı 13.000TL. Lensleri de diğer kameralara göre daha ucuz.

Sony a99 ii
Sony A99 II
sony a99 ii fotoğraf
Sony A99 II ile Çekilmiş Örnek Bir Fotoğraf

4) Canon EOS 5D Mark IV

13.000-15.000TL arası fiyatı bulunan bu kameranın lensleri 15.000-25.000TL arası değişiyor. 30MP olan bu kamera, 4K Çekim yapabiliyor.

Canon EOS 5D Mark IV
Canon EOS 5D Mark IV
Canon EOS 5D Mark IV
Canon EOS 5D Mark IV ile Çekilmiş Örnek Bir Fotoğraf

3) Nikon D850

45MP olan 15.000-20.000TL arası fiyatı olan Nikon D850 bir kamera gövdesinde aradığınız neredeyse her şeye sahip. Lenslerinin fiyatları da 20.000-30.000TL arasında değişiyor.

nikon d850
Nikon D850
Nikon D850 ile Çekilmiş Fotoğraf
Nikon D850 ile Çekilmiş Örnek Bir Fotoğraf

2) Canon EOS-1D X Mark II

Canon’un en iyi kameralarından biri olan EOS-1D X Mark II, listenin birincisi olmaya aday. Nikon D5’den pek farkı bulunmuyor. 30.000TL satış fiyatı bulunan kameranın 5.000-100.000TL arası lensleri bulunuyor. 4K Çekim Yapabiliyor.

Canon EOS-1D X Mark II
Canon EOS-1D X Mark II
Canon EOS-1D X Mark II ile Çekilmiş Örnek Bir Fotoğraf
Canon EOS-1D X Mark II ile Çekilmiş Örnek Bir Fotoğraf

1) Nikon D5

Türkiye fiyatı 30.000TL olan Nikon D5, listemizin en iyi fotoğraf makinesi gövdesi. Her türlü fotoğrafı çekebileceğiniz bu makine sayesinde, muhteşem bir fotoğrafçı olabilirsiniz. 20MP olan bu kameranın lensleri, kameranın kendisinden çok daha pahalı. O yüzden 60.000-100.000TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor. 4K Çekim yapabiliyor.

nikon d5
Nikon D5
Nikon D5 Fotoğraf
Nikon D5 ile Çekilmiş Örnek Bir Fotoğraf
Bakmadan Geçme!  En İyi Video Düzenleme Programları

Yazımızın sonuna geldik. Sizin kameranız var mı? Görüşlerinizi ve sorularınızı hemen aşağıdan yorum olarak belirtebilirsiniz.

Önceki İçerikEn İyi Video Düzenleme Programları
Sonraki İçerikBilgisayar Bilimleri Nedir? Mezunları Ne İş Yapar?
Cihat Cebeci
Merhaba, ben Cihat! Memleketim Aydın/Nazilli. Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okuyorum. Küçük yaşlarımdan beri bilgisayara ve teknolojiye meraklıyım ve ilgiliyim. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi paylaşmak amacıyla Mazeretsiz'de yöneticilik ve yazarlık yapıyorum.
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın!
Buraya İsminizi Yazın