Anket Doldurarak Para Kazanmak Mümkün Mü?

Anket Doldurarak Para Kazanmak

İnternet üzerinden para kazanmak istediğimiz zaman, karşımıza bir çok seçenek çıkıyor. Anket doldurarak kazanmakta bu yöntemlerden biri. Peki, anket doldurarak para kazanmak gerçekten mümkün mü? Bu yazımızda bu soruya cevap vereceğiz.

Bakmadan Geçme!  Amazon ile Dropshipping Yapmak

Önceki yazılarımızda internetten para kazanmanın, düşünüldüğü gibi kolay bir şey olmadığını belirtmiştik. İnternetten para kazanma yollarından biri olan anket doldurmakta aslında kolay bir iş değil. Anke doldurarak para kazanılır mı? sorusunun cevabına ne “Evet” ne de “Hayır” diyebiliriz. Anlayacağınız durum biraz karışık.

Anket Doldurmak

Anket doldurmanın ne olduğunu hepimizin bildiğini varsayıyorum. Ve ister anketörlük yaparak, isterseniz de anket doldurarak para kazanabilirsiniz. Ama nasıl?

Bazı firmalar ve işletmeler, bazı bilgileri edinmek için potansiyel müşterilerine belli formlar hazırlarlar. Ve bunun karşılığında müşterilere hediye vadederler. Ve bazı web siteleri vardır ki, onlar tüm bu işletmelerin formlarını alır, bir sitede toplarlar. Bu web sitelerine kayıt olan kullanıcılarda tüm anketleri doldurup daha fazla ödül kazanırlar.

Ancak, şunu belirtmekte fayda var; İnternette anket doldurarak düzenli bir gelir oluşturamazsınız. Can sıkıntısından girip doldururum, vakit geçiririm diyorsanız 3-5 lira kazanabilirsiniz.

Bugün internet üzerinde binlerce anket sitesi bulunmakta ancak, 3-5 tanesinden fazlası size hiçbir şey kazandırmayacaktır. Bu yüzden, bu sisteme bel bağlamamalı, kendinize bir ek gelir kapısı olarak görmemelisiniz.

anket

Kazandıran Siteler

İşinizi kolaylaştırmak amacıyla, sizlere para ve ödül kazandıracak olan bir kaç anket sitesini sizlerle paylaşacağım. Sizin kullandığınız ve listede olmayan siteler bulunuyorsa, hemen aşağıdan yorum olarak belirtebilirsiniz.

Yandex Toloka

Seviyenize göre size para kazandıran ve tamamen güvenilir olan bir sistemdir. Kendim bizzat olarak bu siteden 10TL kazandım ve parayı hesabıma bir hafta içinde aktardılar. İsterseniz buraya tıklayarak Yandex Toloka’yı detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Google Ödüllü Anketler

Google’ın akıllı telefonlar için sunduğu ödüllü anketler sayesinde, telefonunuza gelen anketleri çözerek para kazanabilirsiniz. Ancak buradan kazandığınız parayı sadece Google Play üzerinde kullanabilirsiniz. İsterseniz buraya tıklayarak Google Ödüllü Anketleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

GlobalTestMarket

Uzun zamandır var olan GlobalTestMarket’in kazandırıp kazandırmadığı hakkında kişisel olarak bir bilgim bulunmuyor. Ancak uzun zamandır piyasada olan bu firma kullanıcılarını mutlu ediyor ki, hala ayakta durabiliyor.

GlobalTestMarket Web Sitesi

Myiyo

Yine uzun zamandır faaliyet gösteren sitelerden biri olan Myiyo, sadece Türkiye’de değil birçok ülkede faaliyet gösteriyor. Şirketlerin anketlerini sizlerle paylaşarak, hem sizlere hem de şirketlere kazandırıyorlar.

Myiyo Web Sitesi

MarketAgent

Avrupa’nın en büyük anketörü olan MarketAgent, ana sayfasında bugüne kadar ne kadar para kazandırdığını gösteriyor. Denemekte yarar var.

MarketAgent Web Sitesi

Bakmadan Geçme!  Farklı Bir Yatırım Aracı: Domain Alıp Satmak!

Yazımızın sonuna geldik. Siz hiç anket doldurarak para kazandınız mı? Görüşlerinizi ve sorularınızı hemen aşağıdan yorum olarak belirtmeyi unutmayın!

Önceki İçerikİnternet Üzerinden Reklam Verme ve Reklam Alma Firmaları
Sonraki İçerikBütçeye Göre En İyi Vestel Venüs Modelleri
Cihat Cebeci
Merhaba, ben Cihat! Memleketim Aydın/Nazilli. Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okuyorum. Küçük yaşlarımdan beri bilgisayara ve teknolojiye meraklıyım ve ilgiliyim. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi paylaşmak amacıyla Mazeretsiz'de yöneticilik ve yazarlık yapıyorum.
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın!
Buraya İsminizi Yazın