Amazon ile Dropshipping Yapmak

dropshipping

E-Ticaret hayatımıza iyice girdi. Bazılarımız da bizde bu işten para kazanabilir miyiz diye düşündü. Amazon ile Dropshipping yapmak bu yöntemlerden biri. Bu yazımızda Dropshipping nedir ve Amazon üzerinden nasıl yapılır, öğreneceğiz.

Bakmadan Geçme!  Amazon ve Türkiye

Son günlerde bir abimizin reklamları sayesinde hepimiz “Amazon ile Dropshipping” başlığını gördük. Ancak internette bu konu hakkında pek bir bilgi bulunmuyor. Bu abimizden öğrenmek isterseniz de, onun eğitim setini almanız gerekiyor. Bu yazımızda bu olayın tam olarak ne olduğunu öğreneceğiz. Ayrıca ne kadar para kazanabileceğimizi, daha doğrusu iyi para kazanılabilir mi, inceleyeceğiz.

Dropshipping Nedir?

Basitçe anlatacak olursak dropshipping, bir ürünü başka bir firmadan alıp üzerine kendi kazancınızı ekleyip, müşteriye satma işidir. Herhangi bir yatırım yapmanıza gerek yoktur, yapmanız gereken şey ürünleri tedarik edeceğiniz firmayı ve satış yapacağınız müşteriyi bulmaktır.

“Peki müşteri neden ürünü tedarikçiden değil de sizden alsın?”

Aslında Amazon bu yüzden bu işin içine giriyor. Devasa bir pazar olmasıyla bilinen Amazon, bir çok ülkede hizmet veriyor. Bu sayede siz iyi bir çalışma yaparsanız, A ülkesindeki ürünün, B ülkesinde tek satıcısı siz olabilirsiniz.

İnternetteki Reklamlar

Sosyal Medya’da hepimizin ismini gördüğü ve bu konu hakkında eğitim verdiğini söyleyen bir abimiz var. Bu abimiz bir ücret karşılığında Amazon ile Dropshipping’in eğitimini verip, kendilerinin hazırlamış olduğu programı da sizlere veriyorlar. Size bu işi öğretiyorlar, verdikleri program sayesinde de mağazanıza ürünleri daha hızlı bir şekilde ekleyebiliyorsunuz.

Ancak internet üzerinde gördüğümüz yazılar ve izlediğimiz videolar, bu işi %100 kazanç yöntemi olarak gösteriyor. Ancak durum böyle değil.

amazon dropshipping

İkinci Bir Gelir Kaynağı

Bu sistemi çözebilmeniz için, paralar ödeyip eğitim almanıza gerek yok. Eğitim almak her zaman avantajdır, ancak eğitim setleri satın aldıktan sonra %100 kazanacağınızın garantisini kimse vermiyor.

Bunu bakkalcılık yapmaya benzetebiliriz. Toptancıdan ürünleri alırsınız ve satışını yaparsınız. Ancak buradaki farklılık toptancının da satış yapmasıdır. Yani işiniz daha zor olacak. Ama bir mahalleye değil, Dünya’ya açık olacağınız için daha fazla kişiye sesinizi duyurabilirsiniz.

Yani ne eğitimi, ne de Amazon üzerinden yapılmasının bir etkisi yok, olay sizin ticari zekanızda bitiyor. Ve o kadar da kolay değil.

“Bu işi tek bir iş olarak yapabilir miyiz?” 

“Bu işi ikinci bir iş olarak yapabilir miyiz?”

Bu soruların cevabını kendiniz denemeden bilemezsiniz. Ancak bilmeniz gerekir ki, her iş gibi bu işte çalışma ve emek gerektirir. Yattığınız yerden para kazanmanız için çok şanslı olmanız gerekiyor…

Bakmadan Geçme!  Yandex Toloka ile Para Kazanmak! Nasıl Çalışır?

Yazımızın sonuna geldik. Sizin bu konu hakkında düşünceleriniz nelerdir? Sorularınızı ve görüşlerinizi hemen aşağıdan yorum olarak belirtebilirsiniz!

Önceki İçerikİkili Opsiyon Dolandırıcılık Mı?
Sonraki İçerikÖğrenciler İçin Kredi Kartı Önerileri
Cihat Cebeci
Merhaba, ben Cihat! Memleketim Aydın/Nazilli. Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde okuyorum. Küçük yaşlarımdan beri bilgisayara ve teknolojiye meraklıyım ve ilgiliyim. Bildiklerimi ve öğrendiklerimi paylaşmak amacıyla Mazeretsiz'de yöneticilik ve yazarlık yapıyorum.
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Yazın!
Buraya İsminizi Yazın